Dobrodošli na moj blog blogger razni news iz svijeta sporta i ostali tema Ostavi komentar ili kritiku do vas je !!

Pretraga:

Dobrodošli!

13.12.2007.

LP < Lyon i Fenerbahče u drugom krugu

Odigrano je posljednje, 6. kolo natjecanja po skupinama Lige prvaka nakon kojeg su poznati svi sudionici osmine finala.

Nakon što je 14 klubova već osiguralo svoje mjesto u osmini finala, posljednja dva mjesta pobjedama u Glasgowu i Istanbulu, popunili su Lyon i Fenerbahče.

Skupina E

Najzanimljiviji susret posljednjeg kola Lige prvaka odigrao se u škotskom Glasgowu na Ibroxu gdje je domaći Rangers ugostio francuski Lyon. Domaćinima je za prolaz u drugi krug dovoljan bio i neriješen rezultat, a gosti iz Francuske za kraj su imali teško gostovanje sa kojega im je prijeko potrebna bila pobjeda ne bi li se plasirali u osminu finala. Prvi susret ova dva protivnika u Francuskoj završio je iznenađujućom pobjedom Škota od čak 3-0 no francuski prvak u ovom trenutku je u nešto boljoj formi i malo tko je realno mogao očekivati da bi se takvo što moglo i ponoviti. Iako su Škoti vrlo ambiciozno ušli u utakmicu nisu uspjeli postići pogodak, a jednu nespretnu reakciju njihova vratara McGregora, kaznio je Govou u 16. minuti i doveo Lyon u vodstvo 1-0. Škotske nade potopio je Benzema u 85. minuti samo nekoliko minuta poslije sjajne prilike Darchevillea koji je sa svega nekoliko metara pogodio prečku. Domaćini su ostali pokopani u nevjerici što im se dogodilo, a takvu situaciju iskoristio je ponovno Benzema u 88. minuti i postavio konačnih 3-0. Osvetili su se tako igrači Lyona istom mjerom za poraz u Francuskoj i pokazali da sigurno pripadaju među 16 najboljih momčadi Europe. Glasgow Rangers nastavlja natjecanje u Kupu UEFA.

Barcelona je svoje prvo mjesto u ovoj skupini osigurala još u prošlom kolu, a Stuttgart je izgubio i svaku šansu za plasman u drugi krug te je tako utakmica između ova dva kluba na Camp Nou bila lišena svakog natjecateljskog naboja. Konačni rezultat susreta bio je nešto manje miroljubiv za goste jer su poraženi sa 3-1. Poveli su gosti već u 3. minuti golom Antonia iz slobodnog udarca, a izjednačio je Giovani u 36. minuti nakon vrlo dobre asistencije Ronaldinha sa lijeve strane. Povratnik u momčad Etoo povisio je u 57. minuti na 2-1, a Ronaldinho deset minuta kasnije postavlja konačnih 3-1.

Tabela:

1. Barcelona 18

2. Lyon 13

3. Rangers 10

4. Stuttgart 3

Skupina F

Situacija je ovoj skupini riješena i prije posljednjeg kola pa su se ova dva susreta igrala više zbog same formalnosti. U Rimu je utakmica između Rome i Manchester Uniteda završila neriješenim rezultatom. Goste je u vodstvo doveo Pique u 34., a izjednačujući pogodak za domaćine postigao je Mancini u 71. minuti. Manchester je već prije osigurao prvo mjesto u skupini i prije važnog susreta protiv Liverpoola u engleskoj Premier ligi, Sir Alex Ferguson odlučio je odmoriti neke važne igrače.

Drugi susret skupine igrali su Sporting i Dinamo Kijev koji je završio pobjedom domaćina 3-0. I u slučaju ova dva protivnika situacija je bila odlučena prije posljednjeg kola. Portugalski Sporting natjecanje nastavlja u Kupu UEFA dok je ukrajinski Dinamo Kijev završio na zadnjem mjestu bez ijednog boda. Golove za domaćina postigli su Polga u 35. iz jedanaesterca, Moutinho u 67. te Liedson u 88. minuti.

Tabela:

1. Manchester United 16

2. Roma 11

3. Sporting 7

4. Dinamo Kijev 0

Skupina G

Ova skupina dala nam je i 16. člana sudionika osmine finala, a to je turski Fenerbahče koji je na svom stadionu svladao ruski CSKA rezultatom 2-1. Iznenađujućim autogolom Edua u 30. minuti poveli su gosti no već dvije minute kasnije rezultat poravnava brazilac Alex. Na samom kraju prvog poluvremena Ugur Boral povisio je na 2-1, a isti igrač u posljednjoj minuti susreta postavlja konačnih 3-1.

U drugom susretu ove skupine nizozemski PSV se nadao eventualnom kiksu Fenerbahčea kako bi se pobjedom nad talijanskim Interom plasirao u drugi krug no niti je Fener kiksao niti je on pobijedio i tako svoj put kroz Europu nastavlja u Kupu UEFA. Jedini gol na utakmici djelo je Cruza u 64. minuti i PSV će sljedeće utakmice u Europi igrati u Kupu UEFA.

Tabela:

1. Inter 15

2. Fenerbahče 11

3. PSV 7

4. CSKA 1

Skupina H

Vodeći Arsenal u zadnjem kolu na Emirates stadionu dočekao je Steauu koja je izgubila sve šanse za prolaz u drugi krug. Topnici su golovima Diabya u 8. i Bendtnera u 42. minuti poveli sa 2-0 dok je konačnih 2-1 postavio Zaharia u 68. minuti.

Drugu utakmicu skupine u Pragu su igrali Slavia koja je i prije ovog kola izgubila šansu za prolaz u drugi krug, i Sevilla koja je već osigurala plasman u osminu finala. Konačni rezultat susreta bio je 3-0, a pogotke za goste iz Španjolske postigli su Luis Fabiano u 66., Kanoute u 69. i Daniel Alves u 87. minuti. Praška Slavia natjecanje nastavlja u Kupu UEFA.