Dobrodošli na moj blog blogger razni news iz svijeta sporta i ostali tema Ostavi komentar ili kritiku do vas je !!

Pretraga:

Dobrodošli!

16.12.2007.

Milan zgazio Bocu!

Nogometaši europskog prvaka Milana pobijedili su u Yokohami južnoameričke rivale Boca Juniorse 4-2 u finalu Svjetskog prvenstva klubova.

Milanezi su se na stadionu Internacional u Yokohami tako revanširali Argentincima za poraz na istom mjestu u Interkontinentalnom kupu 2003. godine, kada je Boca slavila boljim izvođenjem kaznenih udaraca.

Igrači Carla Ancelottija bili su apsolutno superiornija momčad, mada svi statistički elementi ukazuju na egal

.Milan nadmoćno slavio protiv Boce!

Milanezi su u vodstvo došli u 21. minuti nakon prodora Kake, Brazilca koji je solo-akcijama razarao obranu sastava iz Buenos Airesa. U nepovoljnoj situaciji 2-na-4 Kaka je u 21. minuti jednu polukontru pokušao završiti udarcem lijevom nogom malo s lijeve strane. Njegov je udarac blokirao jedan argentinski branič, no iz odbijanca je Kaka sjajno na drugoj stativi poslužio slobodnog Pippa Inzaghija za 1-0.

Argentinci su izjednačili samo minutu potom. Strijelac je glavom bio Rodrigo Palacio nakon što je talijanska obrana zaspala pred Didom.

Nesta je u petoj minuti nastavka ponovno doveo Milan u vodstvo, zabivši volejem u rašlje nakon prekida Andree Pirla, kojeg argentinska obrana nije uspjela očistiti.

Hugo Ibarra pogodio je u prvoj sljedećoj opasnoj situaciji vratnicu lijepim udarcem s dvadesetak metara, da bi Kaka u sljedećoj akciji, nakon još jednog solo-napora po lijevoj strani, provukao loptu kroz noge Bocinu vrataru Caranti za 3-1.

Čudesni Brazilac asistirao je Inzaghiju za njegov drugi gol dana u 71. minuti poslije još jedne brze kontre.

Konačan rezultat postavio je Massimo Ambrosini autogolom pet minuta prije kraja.

Pippo Inzaghi ove je kalendarske godine zabio za Milan po dva gola u finalu europskoga i svjetskoga klupskog prvenstva. Zabio je i gol koji je Milan odveo u drugi krug Lige prvaka  (1-0 protiv Celtica na San Siru).

Od 77. minute Milan je igrao s igračem manje nakon isključenja Kake Kaladzea zbog preoštrog starta. Na isti je način u 88. minuti crveni karton zaradio Bocin Ledesma.

Klupski SP, finale: Milan – Boca Juniors 4-2

(Inzaghi 21, 71, Nesta 50, Kaka 61/Palacio 22, Ambrosini 85-ag)