Dobrodošli na moj blog blogger razni news iz svijeta sporta i ostali tema Ostavi komentar ili kritiku do vas je !!

Pretraga:

Dobrodošli!

29.12.2007.

West Ham prekinuo seriju Manchester Uniteda

Nogometaši West Hama priredili su najveću senzaciju 20. kola Premiershipa pobijedivši vodeći Manchester United 2-1.

Nogometaši Manchester Uniteda izgubili su na Upton Parku od West Hama 2-1 golovima domaćih stopera nakon prekida i završnici utakmice.

Sastavu Alexa Fergusona ovo je treći poraz sezone i prvi nakon pet uzastopnih premierligaških pobjeda. Najveći krivac za njega je Cristiano Ronaldo.

Portugalac je zabio za vodstvo gostiju u 14. minuti lijepim udarcem glavom nakon Giggsova ubacivanja. Priliku zapečatiti pobjedu gostiju dobio je u 68. minuti nakon bespotrebnog igranja rukom u vlastitu 16-ercu domaćeg braniča Spectora. Ronaldo je, međutim, gotovo za čitav metar promašio okvir gola pucavši snažno pored desne vratnice domaćeg vratara Greena.

Domaći su preokrenuli rezultat u pet minuta. U 77. je Anton Ferdinand (22), mlađi brati Manchesterova stopera Rija, zabio glavom nakon ubacivanja Marka Noblea iz kornera s desne strane. Bio je to njegov treći gol u premierligaškoj karijeri i prvi nakon gotovo dvije godine.

Na gotovo identičan način treći gol glavom na utakmici zabio je nekadašnji branič Arsenala Matthew Upson u 82. minuti. Ponovno je, i to iz skraćenog kornera, ubacio Mark Nuble, dok je Upson glavom pronašao lijeve rašlje Kuszczakova gola.

Gostujući se nogometaši, inače nadigrani u ovoj utakmici, do kraja nisu uspjeli konsolidirati i pokušati napasti za izjednačenje.

Kiks u tom trenutku prvoplasiranog sastava lige sjajno je iskoristio Chelsea.

Napadač Obale Bjelokosti Salomon Kalou zabio je za domaću pobjedu sastava Avrama Granta protiv Newcastlea (2-1) u 87. minuti. Na nesreću gostujućih nogometaša, linijski sudac nije sankcionirao nedozvoljenu poziciju Chelseajeva napadača, koji je nakon odbijanca zabio gol iako je u trenutku udarca njegova suigrača bio u aktivnom zaleđu.

Chelsea je poveo golom Essiena, dok su gosti izjednačili preko Butta. Oba su gola pala sretno.

Pravi su festival golova vidjeli gledatelji na White Hart Laneu. Tottenham je pobijedio Reading 6-4, iako je Robbie Keane stigao ponovno promašiti 11-erac, i to pri rezultatu 4-4 u 78. minuti. Samo nekoliko sekundi kasnije na 5-4 je povisio Jermain Defoe. Prošle subote Keaneu je 11-erac obranio Arsenalov vratar Almunia.

Četiri gola zabio je Dmitar Berbatov, prva tri i posljednjeg. Od 63. do 83. minute igrači Juandea Ramosa zabili su pet golova, a gosti su u tih dvadeset minuta poentirali 'samo' dvaput.

Niko Kranjčar ponovno je bio ponajbolji nogometaš Portsmoutha, no njegova momčad nije uspjela pobijediti kod kuće niti treći put u nizu nakon što su prije toga nanizali šest pobjeda. Bolji je s 1-0 bio Middlesbrough.

Domaći su više pucali prema golu (21-14) i imali više loptu u posjedu (54%). Niko Kranjčar uputio je šest udaraca prema gostujućem vrataru Schwarzeru, od čega su četiri išla u okvir gola. Presudio je gol Sanlija u 20.minuti.

Nakon 11 utakmica u nizu bez poraza, igrači Harryja Redknappa sada su spojili četiri bez pobjede, od čega tri poraza (dva domaća).

Premiership, 20. kolo:

Tottenham – Reading 6-4 (Berbatov 6, 63, 73, 83, Malbranque 76, Defoe 79/Cisse 16, Ingimarsson 53, Kitson 69, 74)

Birmingham – Fulham 1-1 Larsson 55/Bocanegra 8)

Chelsea – Newcastle 2-1 (Essien 29, Kalou 87/Butt 56)

Portsmouth – Middlesbrough 0-1 (Sanli 20)

West Ham – Manchester United 2-1 (Ferdinand 77, Upson 82/Ronaldo 14)

Wigan – Aston Villa (Bramble 28/Davies 55, Agbonlahor 70)

Sunderland – Bolton 3-1 (Richardson 13, Jones 32, Murphy 90/Diouf 41)