Dobrodošli na moj blog blogger razni news iz svijeta sporta i ostali tema Ostavi komentar ili kritiku do vas je !!

Pretraga:

Dobrodošli!

06.03.2008.

Roma izbacila Real, Schalke bolji od Porta

Velika drama viđena je na susretima Reala i Rome, gdje su slavili gosti, te Porta i Schalkea, gdje su pobjednika odlučivali jedanaesterci.

Odigrani su danas preostali uzvratni susreti osmine finala Lige prvaka, odnosno, tri od četiri utakmice, jer je ogled Intera i Liverpoola prebačen za sljedeći tjedan zbog pravila UEFA-e da se u istom gradu ne mogu igrati dvije utakmice u razmaku od jednog dana.

Ipak, i bez te četvrte utakmice, uzbuđenja je bilo u velikim količinama, prije svega u susretu Reala i Rome na Santiago Bernabeu stadionu.

Roma je iz prve utakmice donijela prednost od jednog pogotka, nakon što su u Rimu slavili 2-1. Real je utakmicu započeo bez nekoliko ključnih igrača, prije svega Ruuda van Nistelrooya i Wesleyja Sneijdera koji su ozlijeđeni. Bila je to utakmica s dva lica. Prvo poluvrijeme nije nam ponudilo tako dobar nogomet, nije bilo ni dosadno, ali se nije moglo uspoređivati s onim što smo vidjeli u nastavku igre. Počelo je sjajnim udarcem nakon prekida kojeg je izveo Julio Baptista, a njegov pokušaj zaustavila je greda. Real se razmahao i sve su opasnije prijetili vrataru Doniju. Nije ni Roma bila bez izglednih prilika. Mirko Vučinić bio je jedan od najboljih igrača Rome na susretu i samo je manjak sreće spriječio njegov pokušaj iz 66. minute da završi u mreži Ikera Casillasa. Pogodio je Vučinić gredu i tako najavio pravi vatromet u završnici.

Prvi problemi za Real nastali su nakon isključenja Pepea, koji je igru morao napustiti zbog drugog žutog kartona. Kada je u Ricardo Taddei u 73. minuti iskoristio ubacivanje Maxa Tonetta i zabio za vodstvo Rome, činilo se da je utakmica riješena. Real je ipak smogao snage za veliki pritisak u samoj završnici. To je urodilo plodom samo dvije minute nakon vodećeg pogotka Rome. Robinho je proigrao Raula, a najbolji strijelac Lige prvaka svih vremena zabija i vraća Real u igru. Pritiskao je Real, ali pogodak je stigao na drugoj strani. Mirko Vučinić svoju je sjajnu igru okrunio pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade i tako odveo Romu u četvrtfinale. Bila je to odlična utakmica koja je ponudila sve ono što se od susreta ovakvih momčadi i očekivalo, upućena su čak 32 udarca prema vratima i svi ljubitelji dobrog nogometa ostali su zadovoljni, navijači Reala ipak nešto manje, ali to je nogomet.

Za razliku od one utakmice na Santiago Bernabeuu, susret Chelsea i Olympiakosa na Stamford Bridgeu protekao je bez većih iznenađenja. Domaći sastav od prve je minute pokazao da će ovo biti vožnja u jednom smjeru. Igrala se 5. minuta kada je Michael Ballack glavom u mrežu pospremio ubačaj sve boljeg Franka Lamparda. Grci su se nadali da bi mogli izdržati početni pritisak Chelseaja, ali u tih prvih pet minuta svi njihovi planovi bili su srušeni kao kula od karata.

Novi udarac za goste stigao je dvadeset minuta kasnije. Ovoga puta, Ballack je bio asistent, odnosno, njegov opasan pokušaj kratko je obranio Nikopolidis, da bi Lampard samo podmetnuo nogu i odbijenu loptu poslao u mrežu za nedostižnih 2-0. Tim se rezultatom otišlo na odmor, a u nastavku igre opet je viđena dominacija Chelseaja. Frank Lampard izveo je udarac iz kuta, gostujuća obrana nespretno je reagirala i nije uspjela izbiti loptu, što je iskoristio Salomon Kalou koji smiruje loptu i namješta se na udarac koji je pogodio svoj cilj i postavio rezultat na konačnih 3-0. Ovakav scenarij bio je očekivan, Cheslsea ništa nije prepustio slučaju i zasluženo su se našli među osam najboljih momčadi u Europi.

Susret između Porta i Schalkea na Dragauu ponudio je najviše uzbuđenja, tamo se pobjednik odlučivao izvođenjem jedanaesteraca. Schalke je u Porto doputovao s prednošću od jednog gola iz prve utakmice, ali malo tko je očekivao da će trener Mirko Slomka postaviti tako zatvorenu igru. Naime, Schalke se posvetio isključivo čuvanju tog rezultata, dok je Porto prijetio iz svih oružja. Time je objašnjen i izostanak Ivana Rakitića iz početnog sastava, koji je u igru ušao tek u 111. minuti. Porto je bio puno bolja momčad, uputili su čak 30 udaraca prema vratima Neuera, koji je bio jedini razlog što je Schalke preživljavao sve pokušaje domaćih nogometaša.

Međutim, niti on nije mogao ništa napraviti u 86. minuti, kada je Lisando Lopes primio loptu leđima okrenut prema golu, okrenuo se i sjajnim udarcem donio Portu toliko željeni, i prije svega zasluženi pogodak. Važno je spomenuti da je Porto pogodak zabio s igračem manje, pošto je četiri minute ranije isključen Fucile.  Ukupni rezultat je nakon 180 minuta igre bio 1-1 pa se krenulo u produžetke. I tamo je viđena dominacija Porta, ali i nastavak serije obrana Neuera. Kako ni tamo nije bilo pogodaka, pobjednik je morao biti odlučen izvođenjem jedanaesteraca.

Tamo se u apsolutnog junaka još jednom pretvorio Manuel Neuer, koji je obranio pokušaje Lisandra i Brune Alvesa i tako odveo Schalke u četvrtfinale. Među onim igračima Schalkea koji su uspješno realizirali jedanaesterac bio je Ivan Rakitić.

Rezultati uzvratnih susreta osmine finala Lige prvaka:

Real Madrid - Roma  1-2 (2-4)

Chelsea - Olympiakos  3-0 (3-0)

Porto - Schalke  1-0 (1-1) Schalke je izborio četvrtfinale boljim izvođenjem jedanaesteraca