Dobrodošli na moj blog blogger razni news iz svijeta sporta i ostali tema Ostavi komentar ili kritiku do vas je !!

Pretraga:

Dobrodošli!

24.03.2008.

Manchester Unitedu i Chelseau Grand slam

Manchester United uništio je Liverpool porazivši ih na domaćem terenu s 3-0 te su se time učvrstili na prvom mjestu.

Engleski Grand slam vikend započeo je pobjedom Manchester Uniteda nad Liverpoolom 3-0. "Crveni vragovi" na domaćem su terenu pokazali zube i nisu dali gostima iz Liverpoola da se razmašu i pomisle na pobjedu.

Liverpool je u prvih pola sata držao na životu Pepe Reina koji je redom branio odlične udarce -.--.-Rooneyja i ekipe, no upravo je on omogućio Unitedu da povede. Wayne Rooney nabacio je loptu s lijeve strane na peterac, a tamo je prije Reine na loptu došao Wes Brown i proslijedio je u mrežu za vodstvo domaćina. Golman Liverpoola loše je istrčao te je svojom lošom procjenom pomogao Brownu da se proslavi. Liverpoolu je posao otežao Javier Mascherano koji nije znao držati jezik za zubima te je zbog prigovora dobio drugi žuti karton nekoliko minuta prije poluvremena.

Poslije toga uslijedila je prava opsada gostujućeg gola, ali Pepe Reina branio je odlično u tim trenucima. Branio je udarce Ronaldu, Rooneyu, Tevezu, a u 79. minuti opet je morao kapitulirati. Nakon kornera najviši u skoku je bio Cristiano Ronaldo i pospremio loptu iza Reine te je time osigurao sva tri boda domaćinu. Posljednji čavao u lijes zabio je Nani koji je odličnu akciju okrunio golom s ruba kaznenog prostora.

U posljednjem susretu 31. kola engleskog nogometnog prvenstva, velikom londonskom derbiju, Chelsea je na Stamford Bridgeu pred 41.824 gledatelja pobijedio Arsenal 2:1.

"Topnici" su poveli pogotkom Bacarya Sagne u 59. minuti, no domaćin je u posljednjih 17 minuta utakmice uspio preokrenuti rezultat, a oba pogotka postigao je Didier Drogba (73, 81).

Ovom pobjedom Chelsea je preskočio Arsenal i sada se nalazi na drugom mjestu sa 68 bodova, pet manje od lidera prvenstva Manchester Uniteda. Arsenal je početkom veljače bio na prvom mjestu Premiershipa sa pet bodova viška pred Manchesterom, međutim u idućih pet nastupa je četiri puta remizirao i jednom izgubio, čime je pao na treću poziciju.